فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
جمعه 17 آذر 1402

کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی

معرفی کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی

کتاب “منظومه ای از پدیده های حیاتی” با موضوع اصلی پیامدهای مرگبار جنگ، داستانی پرتنش و قدرتمند را به تصویر می‌کشد. صحنه‌ای که شما توصیف کرده‌اید، نشان دهنده‌ی عمل جراحی معجزه‌آمیزی است که فرمانده‌ی نیروهای شورشی، با زخم شدیدی در سینه، بر اثر جنگ دریافت کرده است.

این عمل جراحی بسیار غیرمعمول به وسیله‌ی نخ‌دندان انجام می‌شود و تمام افرادی که این صحنه را مشاهده می‌کنند، آن را به عنوان یک معجزه در نظر می‌گیرند.

این صحنه عجیب و تشویش‌آور در کتاب، تاثیر قوی بر خوانندگان دارد و برای مدت طولانی در خاطر آنها باقی می‌ماند. احتمالاً این صحنه نمادی است از قدرت زندگی در مقابل آشوب جنگ و ظرفیت انسان برای انجام عملکردهای باورنکردنی در شرایط بحرانی.

معرفی کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی

نخ‌دندان به عنوان یک ابزار ساده و تکان دهنده برای انجام جراحی، نشان دهنده‌ی خلاقیت و استفاده از وسایل موجود در دسترس در شرایط سخت است.

کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی با توجه به تشویق خواننده به تفکر و تأمل در موضوعات پیچیده و پراهمیت، احتمالاً با استفاده از صحنه‌هایی از این قبیل، تلاش می‌کند تا خواننده را به تأمل در زندگی در شرایط سخت و پیامدهای جنگ و خشونت وادار کند. در ادامه این مقاله از مجموعه انتشارات آذرباد می‌خواهیم قسمتی از این کتاب را برای شما شرح دهیم.

قسمتی از متن کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی

این قسمت از متن کتاب نشان‌دهنده‌ی شرایط پرتنش و بحرانی است که شخصیت‌های کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی در آن قرار دارند.

در این قسمت، صبحی پس از حمله به خانه «حوا» توسط “فِدها”، «حوا» و برادرش «احمد» بیدار می‌شوند. آنها متوجه می‌شوند که پدرشان ربوده شده و خانه آتش گرفته است. در این شرایط، «احمد» و «حوا» باید خانه را ترک کنند و فرار کنند.

در این قسمت، «احمد» در حالی که تمام شب را بیدار بوده، صبحگاهی بیرون می‌آید و آسمان روشن شده را تماشا می‌کند. او احساس می‌کند که دیر شده است و آفتابِ سحرگاه را می‌بیند.

سپس درست قبل از خروج از خانه، نگاهی به خانه‌ی آتش گرفته دختر می‌اندازد و به «حوا» می‌گوید که باید بروند. اما هیچکدام از آن‌ها حرکتی نمی‌کنند، بدلیل شوک و شگفتی که از وضعیت فعلی خانه و ربوده شدن پدرشان به وجود آمده است.

این قسمت از داستان نشان می‌دهد که شخصیت‌ها درگیر شرایط بحرانی هستند و به نظر می‌رسد که تحت تأثیر شوک قرار گرفته‌اند. این حالت ناامیدی و شکستگی از طریق تنظیم کلمات و جملات توصیف شده است و خواننده را به درک عمق و شدت تأثیرات جنگ می‌برد.

قسمتی از متن کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی

این قسمت از کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی نشان می‌دهد که در تصویری از خیابانی که در آن برف سفید و خاکستری روی زمین فرو ریخته است، وضعیت سخت و دشواری در جریان است. زغال‌های نیم‌سوز در برکه‌های برف خاکستری شعله‌ور می‌شوند، اما تنها نقشه‌ای از گذشته است که باقی مانده است.

داستان به یادآوری هفت سال قبل می‌پردازد، زمانی که “احمد” به “دوکا” در ساخت یک اتاق کمک کرده بود. “احمد” از تخته‌های چوبی که از جنگل بریده بود، اتاقی برای “دوکا” ساخته بود.

“دوکا” به “احمد” قول داده بود که اگر زمانی بچه‌دار شد، به او کمک خواهد کرد تا یک اتاق اضافی بسازد. اما “احمد” با پشت سر خود در حال رفتن به خانه، در حالی که بغضی در گلویش گره خورده بود، احساس تنهایی و غم و اندوه می‌کرد.

این قسمت بازتابی از شرایط سخت و غم انگیز داستان و نیاز به همدلی و حمایت انسان‌ها در شرایط سخت را نشان می‌دهد.

اگر کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی به یک سریال تلویزیونی تبدیل می‌شد، می‌توانست با یک هشدار مشابه به آنچه ارائه داده‌اید، آغاز شود. این هشدار می‌توانست به بینندگان اطلاع دهد که محتوای سریال شامل تصاویر آزاردهنده و موضوعات حساسی است که ممکن است برخی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

این هشدار همچنین می‌توانست به بینندگان نشان دهد که سریال منظومه ای از پدیده های حیاتی داستانی هیجان‌انگیز، پیچیده و باورپذیر را روایت می‌کند که ممکن است حتی برای بینندگان حساس نیز جذاب باشد.

سریال، با جابجایی زمانی بین سال‌های 1994 تا 2004، تصویری نادر و ارزشمند از نبرد بین روس‌ها و جمهوری مستقل و جدایی‌طلب را به تصویر می‌کشد. همچنین، تنش‌های طولانی مدتی که این نبرد را به وجود آورده است، را نشان می‌دهد.

داستان توسط ساکنان روستای کوچک “الدار” روایت می‌شود، انسان‌هایی که در یک کابوس مانند آثار “الکساندر سولجنیتسین” زندگی می‌کنند. در یک شب در سال 2004، نیروهای روس به در خانه‌ی “داکا” می‌کوبند.

یک خبرچین همسایگی او، “داکا” را به عنوان یکی از همدستان نیروهای شورشی نام می‌برد. نیروهای روس “داکا” را با خود می‌برند و در حین آن خانه‌ی او را به آتش می‌کشند. در این شرایط، دختر هشت ساله به نام “حوا” چمدانی که از قبل آماده کرده برمی‌دارد و به سمت جنگل فرار می‌کند.

این توصیفات مختصری از سریال منظومه ای از پدیده های حیاتی می‌باشد و نشان می‌دهد که سریال شامل مضمون‌های سنگینی است که برای برخی بینندگان ممکن است آزاردهنده باشد.

مقایسه کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی با عروسک های تودرتوی روسی

درست است که مقایسه کردن کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی با عروسک های تودرتوی روسی (ماتریوشکا) می‌تواند به نظر کلیشه‌ای و ساده بنظر برسد. این کتاب نمی‌تواند به سادگی با مقایسه با عروسک های تودرتوی روسی توصیف شود. “آنتونی مارا” توانسته است یک اثر بسیار پیچیده‌تر را خلق کند.

در این کتاب، “آنتونی مارا” موفق شده است داستانی را به ما ارائه دهد که در آن عروسک ها از قبل شکسته و پراکنده هستند. خواندن این داستان باعث می‌شود قطعات پراکنده به هم متصل شده و از درون ترک‌ها و شکستگی‌ها، یک حقیقت ترسناک آشکار شود. این اثر، از طریق لایه‌های عمیق‌تر و پیچیده‌تری از مفاهیم و احساسات به ما نشان می‌دهد.

مقایسه کتاب منظومه ای از پدیده های حیاتی با عروسک های تودرتوی روسی

بنابراین، مقایسه این کتاب با عروسک های تودرتوی روسی (ماتریوشکا) می‌تواند بسیار ساده‌نگرانه باشد و نمی‌تواند به درستی غنا و عمق این اثر ادبی را منعکس کند.

منظومه ای از پدیده های حیاتی از طریق ساختار و محتوای خود، به ما اجازه می‌دهد تا به صورت هوشمندانه به تفکرات و احساسات عمیق‌تر دسترسی پیدا کنیم و با واقعیت‌های مختلفی که در داستان آشکار می‌شوند، روبرو شویم. برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانید با کارشناسان مجوعه انتشارات آذرباد در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

 • مشتری مدار

نتشارات آذرباد از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه‌ی انتشار کتاب‌های دانشگاهی آغاز و از سال 1391 با تغییر زمینه فعالیت شروع به نشر برترین رمان‌های روز دنیا کرد. تیم انتشارات آذرباد همواره در تلاش است تا بهترین‌ و جدیدترین رمان‌ها در ژانرهای فانتزی، علمی‌تخیلی، حماسی، ترسناک و ژانرهای دیگر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به دست مخاطبان خود در تمام سنین برساند.

تهران- میدان انقلاب – روبروی دبیرخانه دانشگاه تهران- مابین خیابان ۱۲ فروردین و منیزی جاوید(اردیبهشت)- جنب انتشارات امیرکبیر- ساختمان ۱۳۲۰

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلف به انتشارات آذرباد می باشد.

 
بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه