پاتریک راتفاس سرگذشت شاهکش
پاتریک راتفاس

همه چیز آنگاه شروع شد که پاتریک راتفاس در خانواده‌ای با پدر و مادری فوق‌العاده متولد شد. در طول سال‌های رشد او، آن‌ها او را تشویق کردند که تمام تلاشش را بکند، به او به بهترین شیوه مشورت دادند و بدون شک هنگامی که دیدند او به اندازه ظرفیتش عمل نمی‌کند، ترسیدند.
پاتریک در دبیرستان چیزی شبیه به دلقک کلاس بود. سرگرمی‌های او در آن دوران شامل خواندن رمان و هرازچندگاهی دادن مشاوره به دوستانش بود. او همچنین در نمایش‌ها بازی می‌کرد و داستان‌های افتضاحی درباره الف‌ها می‌نوشت. او تقریباً یک‌ گیک بود.
بیشتر سال‌های بزرگ‌سالی پاتریک در دانشگاه Wisconsin Steven Point گذشت. در ۱۹۹۱ او در رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه شد. سپس تصمیم گرفت تا روان‌شناسی بالینی را دنبال کند. در سال ۱۹۹۳ او از این‌که وانمود می‌کرد می‌داند چه می‌خواهد دست برداشت و رشته خود را به «نامشخص» (!) تغییر داد. او همچنین نوشتن یک کتاب را آغاز کرد.
در هفت سال بعد پاتریک به جامعه‌شناسی، فلسفه، مذاهب شرق، تاریخ، کیمیا، پیرا روان‌شناسی، ادبیات و نویسندگی پرداخت. او شش هنر رزمی متفاوت آموخت. کمدی بداهه را تمرین کرد، بازکردن قفل‌ها را آموخت و تبدیل به یک مرد عاشق‌پیشه واقعی شد.
او همچنین نوشتن یک ستون طنز در روزنامه را آغاز کرد که تاکنون ادامه دارد: راهنمای بقا در دانشگاه. در میان تمام این‌ها، او نوشتن رمان خود را ادامه داد. در سال ۲۰۰۰ او برای ادبیات انگلیسی به مدرسه جراد رفت. جراد افتضاح بود و پاتریک از آن متنفر شد. به هر صورت، او فهمید که عاشق تدریس است. او در سال ۲۰۰۲ آن‌جا را ترک کرد و قسم خورد هرگز بازنگردد. در طول این دوره، رمان او تقریباً توسط همه ناشرین دنیا رد شد!
اکنون پاتریک به صورت نیمه‌وقت در مدرسه قدیمی خود به عنوان مدرس فرعی تدریس می‌کند.
با اینکه حقوق کمی می‌گیرد ولی …
او مشاور فمنیست‌های کالج، باشگاه شمشیر بازی و انجمن‌های خیریه است. هنوز رول‌پلی بازی می‌کند ولی الان این کار را با روشی بسیار پیچیده و پرحرارت‌تر انجام می‌دهد.
یک سری از خوش شانسی‌ها منجر به همکاری وی با بهترین ناشر قابل تصور شد، که دو کتاب از سه گانه‌ی « نام راستین باد» او را منتشر نموده‌است.
با وجود اینکه کتاب اول مجموعه در تاریخ آپریل 2017 منتشر شد تاکنون به 27 زبان دنیا ترجمه شده و جایزه های متعددی را از آن خود کرده است.
پاتریک راتفاس شخصیتی بت‌شکن، خشن و خاکی، با یک کانال ارتباطی به ملکوت الهی در ناخودآگاه همه دارد. اما در واقع شخصیتی کاملا سرخوش است؛ طوری که شاید بخواهید آن را با یک خرده نمک میل کنید.
تا به امروز مجموعه ی سرگذشت شاهکش شامل:
کتاب اول در دو بخش نام راستین باد
کتاب دوم در سه بخش ترس مرد فرزانه
یک جلد فرعی به نام موسیقی سکوت
از انشارات آذرباد ترجمه و به چاپ رسیده است.

جام جهانی 2018 در دیجی کالا مگ