معرفی کتاب داس مرگ
معرفی کتاب داس مرگ

کتاب داس مرگ

“داس مرگ” (به انگلیسی: Das Mohnopfer) کتابی است از نویسندهٔ آلمانی هرمان هسه که برای اولین بار در سال ۱۹۱۸ منتشر شد.

این کتاب دربارهٔ یک دانشجوی جوان به نام جورج بنت که در دانشگاه علوم پزشکی شتوتگارت در آلمان تحصیل می‌کند، و خانوادهٔ او است. جورج بنت به دلیل علاقهٔ بیش از حد به تحقیقات در حوزهٔ تشریح جسمانی، درگیر ماجراهایی می‌شود که به طور فزاینده‌ای خطرناک می‌شوند.

این مجموعه از نوع کتاب های ترسناک و تاریک است و برای خوانندگانی که به دنبال داستان‌هایی با مضمون ترس و تاریکی هستند، مناسب است.

در عین حال، “داس مرگ” دارای مضامینی همچون عشق و خیانت، انسانیت و بی انسانیت، و تضاد بین دانش و مذهب است که برای خوانندگانی که به دنبال داستان‌هایی با عمق فلسفی هستند، نیز جذاب خواهد بود.

کتاب داس مرگ

البته متن کتاب “داس مرگ” به زبان آلمانی نوشته شده است؛ ولی من می‌توانم چند صفحهٔ اول ترجمهٔ فارسی این کتاب را برایتان بنویسم تا با سبک نویسندگی هرمان هسه آشنا شوید:

  • “داس مرگ”
  • نوشتهٔ هرمان هسه
  • ترجمهٔ بهزاد مهرعلیان

صفحه ۱:

“در آشویتس، شهری کوچک در آلمان، همه چیز دور از تصور واقعی مردم است. در این شهر، مردم دارای رفتاری عجیب و غریب هستند و دارای افکاری تاریک و درهم‌ریخته‌اند.”

صفحه ۲:

“جورج بنت، دانشجوی جوانی که در دانشگاه شتوتگارت در حال تحصیل است، به دلیل علاقهٔ بیش از حد به تحقیقات در حوزهٔ تشریح جسمانی، درگیر ماجراهایی می‌شود که به طور فزاینده‌ای خطرناک می‌شوند. او همچنین در مورد یک خانواده‌ی عجیب و غریب در شهر آشویتس شنیده است که دارای رفتارهای تاریک و پیچیده‌ای هستند.”

صفحه ۳:

“با ورود جورج به دنیای آشویتس، ماجراهای عجیب و غریبی شروع می‌شود که به طور فزاینده‌ای پیچیده و ترسناک می‌شوند. در میان این همه، جورج باید با تصمیماتی مواجه شود که می‌تواند خطرناک‌ترین‌ها باشند و به دنبال پاسخ‌هایی برای پرسش‌هایش باشد.”

ژانر کتاب داس مرگ

کتاب “The Opium-Maker” نوشتهٔ هرمان هسه، دارای ژانرهایی همچون ادبیات آلمانی، رمان تاریک و ترسناک است.

به عنوان یک داستان ترسناک، این کتاب با شخصیت‌هایی تاریک و درهم‌ریخته و موضوعاتی همچون مرگ، مواد مخدر، دین، عشق و خیانت، تصویری تاریک و بی‌روح از جامعهٔ آلمان در قرن بیستم ارائه می‌دهد.

ژانر کتاب داس مرگ

به همین دلیل، این کتاب برای خوانندگانی که به دنبال داستان‌هایی با مضمون تاریکی و ترسناک هستند، مناسب خواهد بود.

آیا این کتاب به فارسی ترجمه شده است؟

بله، کتاب “داس مرگ” یا به انگلیسی “The Opium-Maker” نوشته هرمان هسه، به فارسی ترجمه شده است. ترجمهٔ این کتاب از سوی بهزاد مهرعلیان در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.

این ترجمه توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است و می‌توانید آن را از فروشگاه‌های کتاب یا از فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد یکی از مراکز کتابفروشی آنلاین و معتبر در تهران، تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد در ارتباط باشید.

قیمت کتاب داس مرگ

قیمت کتاب “داس مرگ” یا “The Opium-Maker” نوشته هرمان هسه، در ایران با توجه به ناشر، نوع جلد، سال چاپ و فروشگاهی که ارائه می‌دهد، متغیر است. به طور کلی، قیمت این کتاب در بین فروشندگان مختلف در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.

قیمت کتاب داس مرگ

البته باید توجه داشت که ممکن است در فروشگاه‌های دیگری نیز این کتاب با قیمت‌های متفاوتی بفروش برسد. همچنین، قیمت کتاب در فروشگاه‌های آنلاین نیز متغیر است و می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های مختلف، قیمت را مقایسه کنید.