فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
چهارشنبه 2 شهریور 1401

6 نویسنده برتر کتاب های علمی تخیلی

6 نویسنده برتر کتاب های علمی تخیلی در جهان

با بهترین نویسندگان خارق‌العاده کتاب علمی تخیلی بیشتر آشنا شوید ما در این مقاله 6 نویسنده برتر کتاب های علمی تخیلی را نام برده‌ایم، البته تنها یک نمونه از آثار آن‌ها را نام برده‌ایم.

فردریک پول

فردریک پول (1919 – 2013) به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی حرفه‌ای درخشان در حدود 75 سال داشت. او برنده چهار جایزه هوگو و سه جایزه سحابی در میان بسیاری از جوایز دیگر شد.

او با نام‌های مستعار متعددی از جمله چارلز ساترفیلد، پل فلهر، ارنست میسون، جردن پارک (دو رمان مشترک با کورن‌بلوت) و ادسون مک‌کان (یک رمان مشترک با لستر دل ری) نوشت. یکی از کارهای بعدی او، آخرین قضیه او با آرتور سی کلارک، نویسنده دیگری در این فهرست کار کرد.

فردریک پول به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

این «بازرگانان فضا» بود که پولل با آن وارد صحنه ادبی شد و آن را در حالی که در طول جنگ جهانی دوم می‌جنگید نوشت.

همانطور که به سبک آینده او تبدیل خواهد شد، The Space Merchants سبک عجیب و غریب خود را در پیش بینی روند برای آینده پژوهی و طنز نشان می‌دهد. نویسنده‌ای در ژانری که تا یک دهه دیگر واقعاً ژانر نبود.

لری نیون

لری نیون برنده جوایز هوگو، لوکوس، دیتمار، سحابی به عنوان یکی دیگر از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی است. او رمان‌ها و داستان‌های کوتاه متعددی نوشته است که با داستان 1964 خود “سردترین مکان” شروع شده است.

دیگر تلاش‌های نویسندگی او شامل فیلمنامه‌های تلویزیونی و همچنین نوشتن برای شخصیت دی‌سی کامیکس گرین لنترن است.

لری نیون به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

یکی از معروف‌ترین کتاب‌های او (که تبدیل به سریال شد) دنیای حلقه است. این مفهوم بر اساس ایده او از نوعی جهان کره‌ای دایسون است، در این مورد، یک جهان حلقه‌ای، نواری از مواد، تقریباً یک میلیون مایل عرض، تقریباً به همان قطر مدار زمین که به دور یک ستاره می‌چرخد.

آن مک کافری

ما بسیار مفتخریم که آن مک‌کافری (1926 – 2011) را در این فهرست داریم، زیرا او تنها زنی است که در این فهرست 6 نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی قرار گرفته است.

چیزی که امیدواریم در سال‌های آینده شاهد تغییر آن باشیم زیرا نویسندگان زن بیشتری در معرض دید قرار می‌گیرند. مک کافری 46 سال به عنوان نویسنده فعالیت کرد و اولین زنی بود که برنده جایزه هوگو برای داستان و اولین زنی بود که جایزه Nebula را دریافت کرد.

آن مک کافری به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

او احتمالاً بیشتر برای سریال Dragonriders of Pern شناخته شده است . به طور شگفت انگیزی، رمان اژدهای سفید او در سال 1978 (سومین کتاب از این مجموعه) یکی از اولین کتاب های علمی تخیلی بود که در فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت.

یکی دیگر از موارد مورد علاقه‌ای که زمانی که مک کافری در لیست 10 پیشرفت مورد علاقه بیوتکنولوژی ما قرار داشت، به اشتراک گذاشتیم، «سری کشتی مغز و براون» (یا سری Brainship یا کشتی) بود که با The Ship Who Sang شروع می‌شود.

ری بردبری

ری بردبری (1920 – 2012) در انواع ژانرهای کتاب مختلفی از جمله فانتزی، ترسناک و رازآلود کار کرد، اما شاید بیشتر به خاطر داستان‌های علمی تخیلی خود شناخته شده است و یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی است.

او برنده جوایز متعددی از جمله استناد پولیتزر بود و به افتخار رمان شراب قاصدک خود، یک دهانه برخوردی به نام دهانه قاصدک توسط فضانوردان آپولو 15 (1972) روی ماه زمین داشت.

ری بردبری به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

یکی از مشهورترین آثار او فارنهایت 451 است، یک رمان علمی تخیلی دیستوپیایی که در آن قوانین تلویزیون و ادبیات در آستانه انقراض است، زیرا آتش‌نشان‌ها به جای خاموش کردن آتش، آتش را روشن می‌کنند و تقریباً تمام کتاب های شناخته شده را سوزانده‌اند، وجود داشته است.

این نوع دیستوپیک، نقد اجتماعی، موضوعی رایج در آثار بردبری، از جمله در بسیاری از داستان‌های کوتاه او است.

اچ جی ولز

اچ جی ولز (1866 – 1946) اغلب در کنار ژول ورن به عنوان “پدر داستان‌های علمی تخیلی” و همچنینی به عوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی شناخته می‌شود. او در ژانرهای بسیاری نوشت و مانند بسیاری از این نویسندگان بزرگ، منتقد اجتماعی بود و درباره سیاست نوشت.

جان کلوت، مورخ علمی تخیلی، ولز را به عنوان «مهم‌ترین نویسنده‌ای که این ژانر تاکنون به خود دیده است» توصیف می‌کند و خاطرنشان می‌کند که آثار او در داستان‌های علمی تخیلی بریتانیا و آمریکا نقش محوری داشته است.

اچ جی ولز به عوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

ولز که یک آینده پژوه مشهور و “رویایی” بود، ظهور هواپیماها، تانک‌ها، سفرهای فضایی، سلاح‌های هسته‌ای، تلویزیون‌های ماهواره ای و چیزی شبیه به شبکه جهانی وب را پیش بینی کرد.

اولین رمان او ماشین زمان بود، یک داستان علمی تخیلی درباره مخترع نجیب زاده‌ای که در انگلستان زندگی می‌کند که ابتدا هزاران سال و سپس میلیون‌ها سال را در آینده طی می‌کند، قبل از اینکه دانش انحطاط شدید نژاد بشر و سیاره را بازگرداند.

فرانک هربرت

فرانک هربرت (1920-1986) عناوین دیگری (مشاور زیست محیطی، عکاس، روزنامه نگار و غیره) و همچنین یک نویسنده مشهور علمی تخیلی داشت.

مانند بسیاری دیگر از این نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی، اولین حضور هربرت در صحنه علمی تخیلی با داستان کوتاهی به نام «در جستجوی چیزی» در سال 1952 بود.

هربرت اولین نویسنده داستان‌های علمی تخیلی بود که ایده‌های مربوط به بوم شناسی و تفکر سیستمی را رایج کرد. او بر نیاز انسان‌ها به تفکر سیستماتیک و بلندمدت تأکید کرد.

فرانک هربرت به عنوان یکی از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی

رمان تلماسه هربرت پرفروش‌ترین رمان علمی تخیلی تمام دوران است و کل مجموعه به طور گسترده‌ای جزو آثار کلاسیک این ژانر محسوب می‌شود. این رمان زمانی آغاز شد که او قرار بود مقاله‌ای در مجله درباره تپه‌های شنی در تپه‌های اورگان نزدیک فلورانس، اورگان بنویسد.

پرفروش ترین کتاب های علمی تخیلی در جهان

لیست زیر ۷ لیست برتر از پرفروش ترین کتاب های علمی تخیلی تمام دوران و در جهان است که اثر نویسندگان برتر در جهان است. قیمت این کتاب ها نیز متفاوت است برای اطلاع بیشتر می‌توانید به بخش لیست کتاب ها در فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy اثر داگلاس آدامز – 7 میلیون نسخه فروخته شده
 • 1984 توسط جورج اورول – 6 میلیون نسخه فروخته شد
 • دنیای جدید شجاع اثر آلدوس هاکسلی – 5 میلیون نسخه فروخته شده است
 • Dune اثر فرانک هربرت – 4 میلیون نسخه فروخته شده است
 • Stranger in a Strange اثر رابرت هاینلین – 3 میلیون نسخه فروخته شده است
 • فرانکشتاین اثر مری شلی – 2 میلیون نسخه فروخته شد
 • فارنهایت 451 توسط ری بردبری – 2 میلیون نسخه فروخته شد

نتیجه گیری

در ایم مقاله سعی کردیم تا شما مشتریان و علاقه مندان به کتاب را با 6 نفر از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی آشنا کنیم، البته دادامه باید گفت که این افراد مشهور چند نمونه از نویسندگان برتر کتاب های علمی تخیلی هستند.

 • امیدواورم با مطلاعه این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید، برای خرید کتاب آنلاین می‌توانید به بزرگترین فروشگاه اینترنتی انتشارات آذر باد مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

 • مشتری مدار

نتشارات آذرباد از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه‌ی انتشار کتاب‌های دانشگاهی آغاز و از سال 1391 با تغییر زمینه فعالیت شروع به نشر برترین رمان‌های روز دنیا کرد. تیم انتشارات آذرباد همواره در تلاش است تا بهترین‌ و جدیدترین رمان‌ها در ژانرهای فانتزی، علمی‌تخیلی، حماسی، ترسناک و ژانرهای دیگر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به دست مخاطبان خود در تمام سنین برساند.

تهران- میدان انقلاب – روبروی دبیرخانه دانشگاه تهران- مابین خیابان ۱۲ فروردین و منیزی جاوید(اردیبهشت)- جنب انتشارات امیرکبیر- ساختمان ۱۳۲۰

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلف به انتشارات آذرباد می باشد.

 
بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه