مجموعه رمان های ترسناک
مجموعه رمان های ترسناک

مجموعه رمان های ترسناک از پر طرفدارترین کتاب‌هایی هستند که منتشر می‌شوند و مخاطبین زیادی دارند. رمان به یک داستان بسیار طولانی و بلند گفته می‌شود که با ژانرهای متفاوت و به وسیله نویسنده به تحریر در می آید و انتشارات مختلف همانند: انتشارات آذر باد به چاپ و انتشار آنها اقدام می‌کنند.

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رمان‌ها در سراسر جهان، انواع رمان های ترسناک هستند که در آذر باد به بررسی آن خواهیم پرداخت.

انواع مجموعه رمان های ترسناک چیست؟

مجموعه رمان های ترسناک به صورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

انواع مجموعه رمان های ترسناک چیست؟

رمان های ترسناک واقعی

رمان های واقعی ترسناک در واقع بر اساس داستان واقعی نوشته می‌شوند و برگرفته از یک داستان واقعی هستند. این‌گونه رمان ها ممکن است که کلاً بر اساس داستان واقعی نوشته شوند و یا تنها بخش‌هایی از آن بر اساس یک اتفاق واقعی نوشته شده باشد.

به عبارت دیگر ممکن است که رمان های ترسناک واقعی با تخیل نویسنده نیز همراه شوند و به شاخ و برگ آن افزوده گردد.

رمان های ترسناک غیر واقعی

رمان های غیر واقعی ترسناک به صورت کلی یک داستان خیالی و غیر واقعی را دنبال می‌کنند که بر اساس ذهن نویسنده شکل گرفته است و به واسطه قلم او به یک کتاب تبدیل شده است.

بسیاری از این رمان‌ها تا کنون شهرت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و جوایز زیادی را کسب نموده‌اند.

مجموعه رمان های ترسناک چگونه هستند؟

مجموعه رمان های ترسناک در هر صورت یک داستان ترسناک را دنبال می‌کنند؛ به نحوی که پایه اصلی داستان شرح داده شده در رمان ترسناک است و حال در بخش‌های دیگر آن ممکن است که مسائلی عاشقانه، جنایی و … نیز به وجود آید.

مجموعه رمان های ترسناک چگونه هستند؟

اما به هر حال به دلیل پس زمینه اصلی این رمان ها که ژانر ترسناک را دنبال می‌کند، به آنها رمان ترسناک گفته می‌شود، توجه: به این موضوع مهم باید اشاره کنیم که تفاوت بین داستان و رمان وجود دارد که ما در مقالات گذشته در رابطه با تفاوت داستان و رمان صحبت کرده‌ایم.

معروف‌ترین مجموعه رمان های ترسناک دنیا

تا کنون در سراسر جهان رمان های ترسناک زیادی به چاپ رسیده‌اند که برخی از معروف‌ترین آنها از قبیل زیر هستند:

خانه‌ای روی گورها

خانه‌ای روی گورها یک داستان ترسناک است که برای نوجوانان نوشته شده است و داستان خانه‌ای را روایت می‌کند که از داخل آن صداهای عجیبی به گوش می‌رسد و اتفاقاتی در آن به وقوع می‌پیوندند.

دراکولا

دراکولا یکی از معروف‌ترین مجموعه رمان های ترسناک جهان است که شهرت زیادی پیدا کرد و حتی فیلم آن نیز در کشورهای خارجی ساخته شد و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نمود.

معروف‌ترین مجموعه رمان های ترسناک دنیا

شخصیت اصلی این داستان شاهزاده‌ای است که از نظر مردم بسیار عجیب و ترسناک است و بعدها در طول داستان مشخص می‌شود که دراکولا یعنی همان شاهزاده داستان یک خون آشام است.

گرگ و میش

از دیگر مجموعه رمان های ترسناک جهان باید به گرگ و میش اشاره کنیم. این رمان آمریکایی ترسناک از پر فروش ترین رمان های جهان در سال 2008 بوده است و به بیش از 37 زبان ترجمه شده است.

در این داستان ترسناک نیز شخصیت اصلی داستان با خون آشام‌ها سر و کار پیدا می‌کند و در معرض خطر آنها قرار می‌گیرد.

علاقه مندان به مجموعه رمان های ترسناک چه کسانی هستند؟

اغلب کسانی که به رمان های ترسناک علاقه دارند، پسران جوان و یا نوجوان هستند که به مسائل ترسناک و راز آلود علاقه مند هستند، اما با این وجود در بسیاری از مواقع دختر خانم‌های جوان و نوجوان نیز از این داستان‌ها به میزان زیادی استقبال می‌کنند.

علاقه مندان به مجموعه رمان های ترسناک چه کسانی هستند؟

در حالت کلی بیشترین علاقه مندان به رمان های ترسناک، جمعیت جوان و نوجوان کشور ما و سایر کشورهای جهان محسوب می‌شوند. با این وجود گروه‌های دیگر سنی نیز ممکن است که به مطالعه این گونه رمان‌ها بپردازند.

تفاوت رمان ترسناک و رمان راز آلود چیست؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که رمان های ترسناک و راز آلود یکسان هستند. در حالی که این رمان‌ها با هم متفاوت‌اند. رمان های ترسناک یک داستان ترسناک را دنبال می‌کنند که در آنها موجوداتی ماورایی و خیالی حضور دارند و باعث به وجود وقایعی در داستان می‌شوند.

اما رمان های راز آلود یک مسئله سری را حکایت می‌کنند که این موضوع سری و مخفی می‌تواند بر اساس یک داستان جنایی باشد و یا یک ماجرای عشقی پیچیده را دنبال کند که در آن عاشق و معشوق با وقایع راز آلودی مواجه می‌شوند و ذهن مخاطب به پیدا کردن این رازها مشغول می‌شود.

تفاوت رمان ترسناک و رمان راز آلود چیست؟

به عبارت دیگر رمان های راز آلود متشکل از یک نیمه پنهان و یا بخش تاریکی در داستان خود هستند که دست یافتن به این نیمه تاریک داستان برای مخاطب بسیار هیجان انگیزاست؛ در حالی که رمان های ترسناک با وجود داستان مهیج و ترسناک خود رازی را تا به انتهای رمان با خود حمل نمی‌کنند.

در آخر

در این مقاله ما سعی کردیم تا در شما علاقه مندان به کتاب های رمان را با مجموعه رمان های ترسناک آشنا کنیم. کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی کتاب انتشارات آذر باد در حال ارائه خدمات به مشتریانی هستند که قصد خرید کتاب رمان و همچنین سایر کتاب‌ها آشنا کنند، برای راهنمایی بیشتر نیز می‌توانید با ما در ارتباط باشید.