فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
جمعه 17 آذر 1402

معرفی بهترین رمان های طنز

معروف ترین و بهترین رمان های طنز

در این مقاله از مجموعه انتشارات آذرباد می‌خواهیم شما علاقه مندان به کتاب رمان های طنز را با چند رمان معروف طنز آشنا کنیم. در ادامه، به چند کتاب از بهترین داستان‌ها و رمان های طنز در ایران اشاره می‌کنم:

کتاب آبنبات دارچینی

“آبنبات دارچینی” اثر مهرداد صدقی است و به عنوان ادامه‌ی کتاب “آبنبات هل‌دار” شناخته می‌شود. در این مجموعه داستان، مهرداد صدقی با استفاده از زبان و روایت یک کودک بجنوردی به نام “محسن”، ماجراها و خاطرات خانواده‌اش را طنزآمیز روایت می‌کند.

در قسمت اول کتاب “آبنبات هل‌دار” که در دوران جنگ رخ می‌دهد، نویسنده به ماجراهایی می‌پردازد که برای خانواده‌های پشت جبهه اتفاق می‌افتد. این ماجراها با زبانی طنزآمیز و به وسیله‌ی زبان و لهجه‌ی شیرین محسن، روایت می‌شوند و به خواننده تصویری طنزآمیز و در عین حال احساسی از زندگی در دوران جنگ را ارائه می‌دهند.

کتاب آبنبات دارچینی (بهترین رمان های طنز)

در قسمت دوم کتاب “آبنبات دارچینی” که در سال‌های ۷۲ تا ۷۴ رخ می‌دهد، ما باز هم با محسن و لهجه‌ی شیرین بجنوردی و ماجراهای بامزه‌اش همراه می‌شویم. نویسنده به تشریح رویدادها و تجربیات محسن در این دوران می‌پردازد و با استفاده از طنز و لهجه‌ی خاص محسن، خوانندگان را به خنده و لذت می‌کشاند.

“آبنبات دارچینی” همانند قسمت اول، با استفاده از زبان ویژه‌ای که نویسنده برای کودک بجنوردی به کار می‌برد، مخاطبین خود را در جذابیت و جالبیت داستان و طنز آن فرو می‌برد. امیدوارم که از خواندن این مجموعه از بهترین کتاب رمان های طنز لذت ببرید و از دنیای بامزه و هیجان‌انگیز محسن لذت ببرید.

کتاب اعترافات هولناک لاکپشت مرده (یکی از بهترین رمان های طنز)

“اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده” نوشته‌ی «مرتضی برزگر» است و با طنز سیاهی در سبک رئالیسم جادویی نوشته شده است.

در این رمان، شخصی به نام ضیا از زبان همسرش تجربه‌ی وحشت‌آوری که پس از مرگ کانی (شاید نام یک شخصیت دیگر در داستان باشد) رخ داده را روایت می‌کند. سپس، وضعیت ضیا پس از مرگ کانی و در مواجهه با موقعیت جدیدش نقل می‌شود.

در این رمان که یکی از بهترین رمان های طنز به شمار می‌رود، مرتضی برزگر با تلفیق واقعیت و خیال، یک فضای رئالیستیک و جادویی ایجاد می‌کند که روایت را جذابتر و هولناک‌تر می‌کند. شخصیت ضیا، درگیری‌های ذهنی و درونی خود را تجربه می‌کند و با مواجهه با خانواده‌ی همسرش که به او مشکوک شده‌اند، هراس می‌کند.

کتاب اعترافات هولناک لاکپشت مرده (بهترین رمان های طنز)

ضیا همچنین با فکر اینکه روح کانی گاهی در خودش و گاهی در دیگران حلول کرده است، درگیر آشوبی ذهنی می‌شود و احساسش نسبت به مرگ کانی را نمی‌تواند تشخیص دهد.

در طول داستان، ضیا با تأثیر زمان و پیچیده شدن ماجراهای خیانت و فشارها، درگیری‌های خود را ادامه می‌دهد. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا تغییر زمان می‌تواند باعث فراموشی و پایان دادن به این فشارها شود یا آیا جریان آن‌ها همواره ادامه خواهد داشت.

این رمان با تلفیق عناصر طنز سیاه، رئالیسم جادویی و موضوعاتی مانند مرگ، خیانت و درگیری‌های ذهنی، خواننده را به تأمل و تفکر درباره زمان، روح، وجود و مسائل انسانی می‌کشاند. با خواندن این رمان، شما به دنیای هولناک و پرسش‌برانگیز مرتضی برزگر خواهید پیوست.

کتاب دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته

“دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته” یکی از داستان‌های مجموعه کتابی است که شامل داستان‌های کوتاه و طنزی و یکی از بهترین رمان های طنز است. در این داستان، یک دزد به نام وزوزی با موهای وز کیف پول حمید را می‌دزدد. اگرچه در کیف پول حمید فقط یک کارت مترو وجود داشت، اما حمید تصمیم می‌گیرد دزد را پیدا کند.

علتی که حمید می‌خواهد دزد را پیدا کند، می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. ممکن است حمید احساس خشم و توهم از نقض حریم شخصی خود کند و بخواهد عدالت را برقرار کند. همچنین، این ماجرا می‌تواند یک فرصت برای حمید باشد تا با دزد حرف بزند و شاید این تعامل باعث شود تا اتفاقات طنزی و جالبی رخ دهد.

کتاب دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته (بهترین رمان های طنز)

در کتاب حاوی این داستان و داستان‌های دیگر، شما با مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و طنزی روبرو خواهید شد. این داستان‌ها ارتباطاتی میان خود دارند و می‌توانید این ارتباطات را درک کنید.

با خواندن این کتاب، شما به سرعت به سمت اصل مطلب هر داستان هدایت می‌شوید و از خواندن آن‌ها لذت می‌برید. هدف اصلی این نوع از بهترین رمان های طنز، به شما لحظاتی شاد و خنده‌دار را هدیه داده و لبخندی بر روی لبانتان بیاورند.

کتاب دایی جان ناپلئون (یکی از بهترین رمان های طنز)

“دایی جان ناپلئون” یک رمان است که به خوبی شخصیت‌های مختلفی را توصیف می‌کند. دایی جان ناپلئون، شخصیتی ساده و حساس است که عاشق ناپلئون بناپارت است و از انگلیسی‌ها بیزار است. او نماینده یک قشر است که به جای بررسی مسائل با تفکر و عقل، به تصویرسازی و تخیل می‌پردازد.

سعید، نماینده جوانان است که هنوز به‌طور کامل بالغ نشده است و احساساتش را دنبال می‌کند. اما عمو اسدالله، یک شخص باتجربه و دانا، نقش مرشد و راهنما در این داستان را بازی می‌کند. او یک آدم عاقل و صاحب تجربه است که در طول داستان به سعید کمک می‌کند.

کتاب دایی جان ناپلئون (بهترین رمان های طنز)

در این رمان، نویسنده با زبان شیرین خود، روحیه حساس، غلبه احساسات بر عقل و برخی صفات ناپسند مردم جامعه ایرانی را مورد نقد قرار می‌دهد. این رمان در سریالی تلویزیونی نیز تبدیل به یک سریال شده است که توسط ناصر تقوایی ساخته شده است.

دایی جان ناپلئون از طریق شخصیت‌های مختلف، تحلیلی اجتماعی ارائه می‌دهد و به نقد برخی از ویژگی‌ها و رفتارهای مردم ایرانی می‌پردازد. این رمان به عنوان یکی دیگر از بهترین کتاب رمان های طنز، با استفاده از زبانی شیرین و طنزآمیز، خوانندگان را به تأمل و تفکر درباره مسائل اجتماعی و روانشناختی می‌دعوت می‌کند.

کتاب ماجرای پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد

رمان “ماجرای پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد” اثر یوناس یوناسون، داستان جذابی است که با طنز و سبکی خاص، ما را به دنیایی پر از اتفاقات جالب و سیاسی-اجتماعی می‌برد.

در این کتاب، آلن کارسن، مرد صدساله و شخصیت اصلی داستان، در مراسم جشن تولد صد و یک سالگی‌اش حضور دارد. او درگیر ماجراهایی می‌شود که با اتفاقات سیاسی اخیر همبستگی دارند. در این رمان، یوناسون با استفاده از طنز و طرح موضوعات سیاسی-اجتماعی، به خوانندگان یادآوری می‌کند که اشتباهات گذشته را تکرار نکنند.

در مقدمه کتاب، یوناسون به این مسئله اشاره می‌کند که امیدوار نیست کتابش دنیا را بهبود بخشد، اما همچنان امیدوار است با یادآوری رویدادهای گذشته، افراد را به فکر و تأمل درباره اشتباهات قبلی و پیشگیری از تکرار آنها بیاورد.

او در این کتاب، با حفظ احترام به شخصیت انسانی، برخی شخصیت‌های سیاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آنها را به شکلی طنزآمیز نقد می‌کند.

کتاب ماجرای پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد (یکی از بهترین بهترین رمان های طنز)

با این حال، او نیز ضمن بیان نارضایتی خود، ابراز می‌کند که ممکن است بهترین راه حل را ندارد و برخی اشتباهات گذشته می‌توانستند بدتر هم باشند، اما با وجود این، همچنان به امید بهبود وضعیت و آینده امیدوار است.

در کل، رمان “ماجرای پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد” با استفاده از سبک طنز و نقد سیاسی-اجتماعی، خوانندگان را به تفکر و تأمل درباره مسائل مختلف دعوت می‌کند و به آنها یادآوری می‌کند که از اشتباهات گذشته درس بگیرند و بهبودی را به‌عنوان هدف خود قرار دهند، این کتاب نیز یکی از بهترین رمان های طنز محسوب می‌شود.

برای خرید اینترنتی انواع بهترین رمان های طنز می‌توانید از طریق مجموعه انتشارات آذرباد اقدام به خرید نمایید و یا با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

 • مشتری مدار

نتشارات آذرباد از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه‌ی انتشار کتاب‌های دانشگاهی آغاز و از سال 1391 با تغییر زمینه فعالیت شروع به نشر برترین رمان‌های روز دنیا کرد. تیم انتشارات آذرباد همواره در تلاش است تا بهترین‌ و جدیدترین رمان‌ها در ژانرهای فانتزی، علمی‌تخیلی، حماسی، ترسناک و ژانرهای دیگر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به دست مخاطبان خود در تمام سنین برساند.

تهران- میدان انقلاب – روبروی دبیرخانه دانشگاه تهران- مابین خیابان ۱۲ فروردین و منیزی جاوید(اردیبهشت)- جنب انتشارات امیرکبیر- ساختمان ۱۳۲۰

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلف به انتشارات آذرباد می باشد.

 
بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه