بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان
بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان

منظور از کتاب فانتزی چیست؟ بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان از چه ویژگی‌هایی برخوردار هستند؟ از آنجایی که انتشارات آذر باد ارائه دهنده انواع کتاب های منتشر شده ایرانی و خارجی است، به بررسی یکی از ژانرهای کتاب که ژانر فانتزی نام دارد، خواهیم پرداخت.

کتاب های داستانی و رمان که جنبه سرگرمی دارند، با سبک‌های متفاوتی نوشته می‌شوند که سبک داستانی آنها از ابتدا تا انتها یکسان است و حول موضوع مشخصی می‌چرخد؛ اما با این وجود اتفاق‌های گوناگونی در بطن داستان به وقوع می‌پیوندند که ماجرای داستان را جذاب‌تر می‌کند.

به صورت کلی نحوه داستان نویسی در هر ژانری به نویسنده آن وابسته است و یکی از ژانرهای پرطرف‌دار در جهان برای تمامی رده‌های سنی خصوصاً رده سنی نوجوانان، ژانر فانتزی است که در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

منظور از کتاب فانتزی چیست؟

کتاب های فانتزی به گروهی از کتاب های داستانی گفته می‌شود که داستانی تخیلی و خیالی را دنبال می‌کنند و خواننده با مطالعه آن می‌تواند اتفاقاتی یک جادوگر به وجود می‌آورد را دنبال کند و یا به دنیای جدید و خیالی وارد شود.

منظور از کتاب فانتزی چیست؟

به عبارت دیگر درون مایه این داستان‌ها، رخداد اتفاقات ماورا طبیعی است که این اتفاقات نبرد خیر و شر را دنبال می‌کنند تا در نهایت نیروهای مثبت بتوانند از پس نیروهای جادویی منفی برآیند.

انواع کتاب فانتزی برای نوجوانان

کتاب های فانتزی که برای نوجوانان نوشته می‌شوند، به چهار دسته تقسیم می‌گردند که عبارت‌اند از:

تک جلدی

کتاب های تک جلدی فانتزی داستان را در یک جلد کتاب دنبال می‌کنند و در جلدهای دیگر ادامه پیدا نخواهند کرد.

چند جلدی

کتاب های چند جلدی به نحوی هستند که یک داستان در چند جلد کتاب با فصل‌ها و وقایع مختلف دنبال می‌شود و خوانندگانی که به مطالعه یک جلد علاقه به داستان پیدا کرده باشند، قادرند تا جلدهای دیگر را نیز خریداری کنند و آنها را هم مطالعه نمایند.

انواع کتاب فانتزی برای نوجوانان

ایرانی

کتاب فانتزی می‌تواند توسط نویسندگان ایرانی نوشته شده باشد که در این صورت آن را کتاب فانتزی ایرانی می‌گویند و داستان‌های فانتزی زیادی توسط نویسندگان عزیز ما نوشته شده‌اند.

خارجی

کتاب های فانتزی اگر به قلم نویسندگان خارجی نوشته شده باشند به این گروه اختصاص پیدا می‌کنند. کتاب‌های خارجی بسیار زیادی در این ژانر تا کنون نوشته شده‌اند و بسیاری از آنها شهرت جهانی پیدا کرده‌اند.

در انتشارات آذر باد می‌توانید بسیاری از کتاب‌های خارجی با این ژانر را خریداری کنید.

بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان چه ویژگی‌هایی دارد؟

کتاب های فانتزی برای رده‌های سنی مختلف نوشته می‌شوند که مهم‌ترین آنها رده سنی نوجوانان است. بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند:

موضوع جذاب و گیرا

یک کتاب فانتزی خوب و مناسب باید دارای موضوع گیرا و جذابی باشد تا نظر مخاطب را به سوی خود جلب کند. در واقع موضوع داستان اصلی‌ترین مسئله‌ای است که می‌تواند خوانندگان بیشتری را به سوی خود بکشاند. جذابیت داستان باعث می‌شود که خواننده پس از شروع مطالعه کتاب تمایل زیادی برای رسیدن به فصل‌های جدید داشته باشد و نتواند کتاب را رها کند، اما اگر یک کتاب داستانی جذابیت نداشته باشد و توجه خواننده را جلب نکند، در اواسط کار او را خسته کرده و باعث می‌شود که خواننده مطالعه را رها کند.

بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان چه ویژگی‌هایی دارد؟

نویسنده معروف

نویسنده از تأثیر زیادی در خواننده برخوردار است؛ زیرا برخی از خواننده‌هایی که به مطالعه کتاب های فانتزی می‌پردازند، بر اساس نام نویسنده، یک کتاب را انتخاب می‌کنند و مطالعه آن را آغاز می‌نمایند. معمولاً بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان در جهان توسط نویسندگان معروف نوشته می‌شود.

 غیر قابل تشخیص بودن انتهای داستان

داستان‌های فانتزی اگر به گونه ای باشند که انتهای داستان غیر قابل تشخیص باشد، در جلب توجه مخاطب تأثیر بیشتری می‌گذارد و هیجان مطالعه آن را برای مخاطبین بیشتر می‌کند.

خرید آنلاین بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان

کسانی که قصد داشته باشند تا بهترین کتاب‌های فانتزی را خریداری کنند، قادرند تا از طریق فروشگاه اینترنتی کتاب انتشارات آذر باد خرید اینترنتی را انجام دهند و از مزیت‌های خرید آنلاین کتاب بهره مند گردند.

خرید آنلاین بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان

در انتشارات آذر باد می‌توانید با خرید کتاب از تخفیف‌های موجود نیز بهره مند شوید و هر نوع کتابی که مد نظر دارید را تهیه کنید.

بخش پایانی

بهترین کتاب های فانتزی برای نوجوانان توسط آذر باد به شما عزیزان ارائه داده شده است و می‌توانید به خرید کتاب فانتزی بپردازید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق تلفن‌های تماس فروشگاه اینترنتی انتشارات آذر باد در ارتباط باشید.