فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
سه‌شنبه 5 مهر 1401

بهترین رمان های فانتزی تخیلی

رمان فانتزی تخیلی چگونه است؟ طرفداران رمان فانتزی تخیلی چه کسانی هستند؟ بهترین رمان های فانتزی تخیلی چه ویژگی‌هایی دارند؟

رمان به کتاب های داستانی بسیار بلند و طولانی گفته می‌شود که مخاطبین بسیار زیادی دارد و جمعیت بسیار زیادی از طرفداران کتاب، وقت خود را به مطالعه رمان ها اختصاص می‌دهند.

رمان با ژانرهای متفاوت نوشته می‌شود و می‌تواند به صورت عاشقانه، علمی تخیلی، فانتزی تخیلی، ترسناک، جنایی و … باشد. در مجله آذر باد قصد بررسی یکی از انواع رمان ها یعنی رمان های فانتزی تخیلی و بهترین‌های آن را داریم.

بهترین رمان های فانتزی تخیلی چگونه کتاب هایی هستند؟

رمان های فانتزی تخیلی دارای ژانر تخیلی هستند و از یک داستان بلند فانتزی برخوردارند. در واقع خواننده کتاب با مطالعه داستان فانتزی تخیلی آن به یک دنیای غیر واقعی و رؤیایی وارد می‌شود که می‌تواند تمام مسائلی که در دنیای واقعی امکان تجربه آنها وجود ندارد را تجربه کند.

بهترین رمان های فانتزی تخیلی چگونه کتاب هایی هستند؟

به عنوان مثال: در یک رمان فانتزی تخیلی می‌توانید یک در یک دنیای جادویی وارد شوید که همه امور در آن بر اساس نیروهای جادویی خوب و یا بد پیش می‌روند.

طرفداران رمان فانتزی تخیلی چه کسانی هستند؟

از جمله افرادی که به عنوان طرفداران رمان های فانتزی تخیلی محسوب می‌شوند، باید به افرادی از قبیل زیر اشاره داشت:

 • کسانی که تمایل دارند در دنیای واقعی سیر کنند و از ماجراها و اتفاقات دنیای واقعی که در آن حضور داریم، دور باشند
 • کسانی که به دنبال رؤیاهای فانتزی خود هستند و می‌خواهند به دنیای مورد علاقه خود راه پیدا کنند
 • کسانی که به داستان‌های فانتزی تخیلی علاقه دارند
 • کسانی که مطالعه هر نوع کتاب داستانی را دوست دارند

بهترین رمان های فانتزی تخیلی چه ویژگی‌هایی دارند؟

بهترین رمان های فانتزی تخیلی معمولاً از ویژگی‌های یکسان و مشابهی برخوردار هستند که بر اساس آنها مخاطب این گونه رمان‌ها را به عنوان بهترین انواع رمان فانتزی تخیلی می‌شناسند. این رمان‌ها معمولاً متشکل از ویژگی‌هایی از قبیل زیرند:

بهترین رمان های فانتزی تخیلی چه ویژگی‌هایی دارند؟

از نویسنده خوبی برخوردار هستند

نویسنده خوب اولین موضوعی است که در بهترین رمان های فانتزی تخیلی به آن توجه می‌شود، زیرا خوانندگان این نوع کتاب‌ها معمولاً بر اساس نویسنده‌ای که قبلاً کتاب‌های آن را خوانده‌اند، به خرید کتاب فانتزی اقدام می‌کنند.

به عنوان مثال: جی کی رولینگ که نویسنده کتاب فانتزی تخیلی هری پاتر است، پس از این کتاب هر نوع رمان فانتزی تخیلی دیگری که به چاپ برساند را به سرعت به فروش می‌رساند، زیرا کتاب های او بسیار محبوب واقع می‌شوند و بر اساس کتاب اول او یعنی هری پاتر سایر کتاب‌های او نیز به راحتی فروش می‌روند.

جوایز و افتخارات ملی و یا بین‌المللی کسب کرده‌اند

بسیاری از نویسندگان در حوزه رمان های فانتزی تخیلی و یا سایر انواع رمان‌ها سالانه در مسابقات ملی و بین‌المللی مخصوصی شرکت می‌کنند و نویسندگانی که بتوانند جوایز و افتخاراتی در این رابطه به دست آورند، خودشان و رمانی که نوشته‌اند، بیشتر از سایر رمان‌ها و نویسندگان دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند.

داستان هیجان انگیز، جذاب و جدیدی دارند

موضوعی که میان همه انواع بهترین رمان های فانتزی تخیلی مشترک است، داستان آنها است. در واقع منظور این است که داستان این رمان‌ها بسیار جذاب و گیرا است و موضوع جدیدی را به مخاطب ارائه می‌کند که هر بخش از آن باعث افزایش علاقه خواننده به مطالعه بخش بعدی می‌شود.

ویژگی های بهترین رمان های فانتزی تخیلی

رمان‌هایی که از این ویژگی برخوردار نباشند، در اواسط راه خواننده را خسته می‌کنند و باعث می‌شوند که خواننده از مطالعه مابقی داستان پشیمان شود و آن را نیمه خوانده رها کند.

برخی از بهترین رمان های فانتزی تخیلی در جهان

در سراسر جهان رمان های مختلفی منتشر می‌شوند که برخی از بهترین رمان های فانتزی تخیلی در سراسر جهان از قبیل زیر هستند:

 • رمان فانتزی تخیلی هری پاتر نوشته جی کی رولینگ
 • رمان فانتزی تخیلی ارباب حلقه‌ها نوشته جی آر آر تالکین
 • رمان فانتزی تخیلی نارنیا نوشته سی اس لوییس

بهترین رمان های فانتزی تخیلی انتشارات آذر باد

مجله و یا فروشگاه آذر باد یکی از بهترین انتشارات کتاب در ایران است که بسیاری از کتاب های فانتزی داخلی توسط این انتشارات در کشور به چاپ رسیده‌اند. تمامی کتاب‌هایی که توسط این انتشارات به چاپ رسیده باشند را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کتاب انتشارات آذر باد پیدا کنید و به خرید آن‌ها بپردازید.

بهترین رمان های فانتزی تخیلی انتشارات آذر باد

لازم به ذکر است که کتاب‌های آذر باد در ژانرهای مختلف موجود است و کتاب علمی تخیلی، داستانی، رمان و … به واسطه آن چاپ گردیده است و هیچ محدودیتی در چاپ کتاب توسط این انتشارات وجود ندارد.

رمان های فانتزی تخیلی خارجی

در ژانر فانتزی، رمان های فانتزی تخیلی خارجی زیادی وجود دارند که محبوبیت پیدا کرده‌اند در ادامه این مقاله رمان های فانتزی تخیلی خارجی را نام خواهیم برد.

رمان های فانتزی تخیلی خارجی

داستان شاه کش اثر پاتریک روثفوس

این یک سه گانه است که زندگی و زمانه Kvothe را دنبال می‌کند که یک ماجراجو و موسیقی دان است. اولین کتاب از این مجموعه نام باد است که در سال 2007 منتشر شد و کتاب دوم با نام ترس مرد عاقل شش سال بعد در سال 2013 منتشر شد و سرانجام سومین کتاب از این مجموعه در تاریخ 1 مارس 2019 منتشر شد.

این مجموعه در طول عمر خود جوایز متعددی را از آن خود کرده است، از جمله اینکه به عنوان یکی از بهترین کتاب های فانتزی مجله تایم در سال 2011 معرفی شد و در سال 2012 برنده جایزه Quill برای نویسنده فانتزی و علمی تخیلی شد.

نام گل رز اثر اومبرتو اکو

این یکی از رمان های تخیلی خارجی مورد علاقه من است! این فیلم در صومعه‌ای در ایتالیا در زمان طاعون اتفاق می‌افتد و دارای عناصر داستانی تاریخی و همچنین رئالیسم جادویی است.

این کتاب از طریق دیدگاه‌های متعدد از جمله راهبان، خدمتکاران و شخصیت‌های دیگری که در طول جستجوی نسخه‌های خطی گمشده در کتابخانه با یکدیگر تعامل دارند، روایت می‌شود.

جادوگر دریای زمین اثر اورسولا کی لو گین

این یکی دیگر از رمان‌های تخیلی خارجی مورد علاقه من است؛ زیرا دارای عناصر داستانی تاریخی و همچنین جادو و اسطوره است.

بخش پایانی

بهترین رمان های فانتزی تخیلی سراسر جهان در ایران قابل دسترس هستند و کسانی به دنبال آنها باشند، می‌توانند از طریق کتاب‌فروشی‌های مختلف برای خرید آنها اقدام کنند.

از طرف دیگر کسانی که به دنبال خرید کتاب رمان ایرانی منتشر شده توسط آذر باد هستند نیز می‌توانند برای خرید آنها از همین وب سایت اقدام نمایند، همچنین شما مشتریان گرامی و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی انتشارات آذر باد در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

 • مشتری مدار

نتشارات آذرباد از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه‌ی انتشار کتاب‌های دانشگاهی آغاز و از سال 1391 با تغییر زمینه فعالیت شروع به نشر برترین رمان‌های روز دنیا کرد. تیم انتشارات آذرباد همواره در تلاش است تا بهترین‌ و جدیدترین رمان‌ها در ژانرهای فانتزی، علمی‌تخیلی، حماسی، ترسناک و ژانرهای دیگر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به دست مخاطبان خود در تمام سنین برساند.

تهران- میدان انقلاب – روبروی دبیرخانه دانشگاه تهران- مابین خیابان ۱۲ فروردین و منیزی جاوید(اردیبهشت)- جنب انتشارات امیرکبیر- ساختمان ۱۳۲۰

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است.کلیه حقوق این سایت متعلف به انتشارات آذرباد می باشد.

 
بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare