بهترین رمان های عاشقانه ایرانی
بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا قصد خرید رمان عاشقانه ایرانی را دارید؟

در میان کسانی که به مطالعه کتاب علاقه دارند، تعداد بسیار وسیعی از خوانندگان کتاب را می‌توان در گروه علاقه مندان به رمان در نظر گرفت که اگر ساعتی را در کتاب فروشی به تماشای افرادی بپردازید که به خرید کتاب مشغول هستند، متوجه این مسئله می‌شوید.

علاوه بر آن در بین انواع رمان هایی که در ژانرهای مختلف منتشر می‌شوند، رمان های عاشقانه از طرفداران بیشتری برخوردار هستند و برای خوانندگان جذاب‌ترند؛ از این جهت کسب اطلاع از ویژگی‌های بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان می‌تواند یک موضوع مهم تلقی شود که در انتشارات آذر باد یکی از بزرگترین مرکز فروشگاه اینترنتی کتاب در کشور، این موضوع را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ویژگی‌های بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از سوی خوانندگان معمولاً رمان هایی هستند که از ویژگی‌هایی به شرح زیر برخوردار باشند:

ویژگی‌های بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان

بهره گرفتن از داستان‌های واقعی

معمولاً زمانی که علاقه مندان به کتاب و رمان متوجه می‌شوند که داستان و موضوع یک کتاب بر اساس واقعیت نوشته شده است، علاقه بیشتری به سوی مطالعه آن پیدا می‌کنند و بیشتر تمایل برای خواندن آن نشان می‌دهند.

از این جهت اگر یک کتاب رمان عاشقانه ایرانی بر اساس داستان واقعی نوشته شده باشد و یا یک موضوع واقعی در نوشتن آن مؤثر واقع گردیده باشد، مطالعه آن برای بسیاری از خوانندگان رمان جذاب‌تر می‌شود.

وجود مثلث عشقی در داخل رمان

زمانی که در یک رمان عاشقانه یک مثلث عشقی به وجود می‌آید و داستان عشق به پیچیدگی‌هایی منجر می‌شود، خواننده بسیار هیجان پیدا می‌کند و از مطالعه رمان لذت می‌برد.

وجود مثلث عشقی در داخل بهترین رمان های عاشقانه ایرانی

مثلث‌های عشقی به این شکل هستند که در آنها شخصیت‌های اصلی داستان به جای اینکه به یکدیگر دل بسپارند، اسیر عشق کسی می‌شوند که به شخص دیگری علاقه دارد و به این شکل هر دل در گروی کسی دیگر است که نتیجه آنها می‌تواند نافرجام باقی بماند و عشق به مراد نرسد.

عشق‌های یک طرفه دردناک‌ترین انواع عشق هستند که استفاده از آن در رمان های عاشقانه ایرانی برای خواننده بسیار جذاب است.

داشتن تم مذهبی به همراه تم عاشقانه

در میان مردم کشور ما بسیاری از دختران و پسران و یا بزرگسالانی که به مسائل مذهبی علاقه دارند، معمولاً مطالعه کتاب‌هایی که در آنها ژانر مذهبی وجود داشته باشد را می‌پسندند و یکی از ویژگی‌های بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان کتاب‌هایی هستند که شخصیت‌های داستان به صورت مذهبی و یا به عنوان مثال: به شکل سنتی با هم رو به رو شوند و داستان عشق بین آنها ایجاد گردد.

لازم به ذکر است که نه تنها رمان بلکه فیلم‌هایی که با این تکنیک ساخته می‌شوند نیز بسیار پر مخاطب هستند.

برخوردار بودن از پایان خوب

بر اساس بررسی‌هایی که در زمینه رمان، فیلم و … به عمل آمده است، محققان دریافته‌اند که خوانندگان کتاب و یا مردم جامعه از کتاب و فیلمی که به صورت ناخوشایند به اتمام می‌رسد استقبال نمی‌کنند و زمانی که داستان رمان از سرانجام و پایان خوبی برخوردار نباشد، احساس بسیار بدی در آنها به وجود می‌آید، ما همچنین در مطالب منتشر شده قبلی در رابطه با تفاوت داستان و رمان صحبت کرده‌ایم.

برخوردار بودن از پایان خوب در بهترین رمان های عاشقانه ایرانی

از این نظر معمولاً بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان آن دسته از رمان هایی هستند که سرانجام خوب و پایان خوشنود کننده داشته باشند.

مطابق بودن با شرایط، فرهنگ و وضعیت جامعه

رمان ایرانی عاشقانه بهتر است که بر اساس وضعیت، فرهنگ و شرایط به روز کشور ما نوشته شوند تا خواننده احساس نزدیکی بیشتری با آن داشته باشد، زیرا با مطالعه چنین کتاب‌هایی می‌توان مطالبی را که در خصوص زندگی حال هستند دریافت کرد.

آموزنده بودن بهترین رمان های عاشقانه ایرانی

از دیگر ویژگی‌هایی که بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان می‌تواند داشته باشد، آموزنده بودن رمان است. همان طور که می‌دانید مهم‌ترین دلیل نیاز به مطالعه کتاب، کسب علم و افزایش آگاهی است.

ویژگی آموزنده بودن بهترین رمان های عاشقانه ایرانی

با این وجود هر چند که رمان ها کتاب علمی تخیلی نیستند و داستانی را به خواننده ارائه می‌دهند؛ اما اگر با این وجود مطالب و یا نکات آموزنده نیز در آن وجود داشته باشد، جلوه بسیار بهتری دارد و در این شرایط خوانندگان نه تنها به واسطه موضوع داستانی کتاب جذب می‌شوند؛ بلکه از نکات آموزنده آن نیز استفاده می‌کنند.

غافلگیر کننده بودن داستان رمان

موضوع یک رمان ایرانی عاشقانه نباید از اول تا پایان داستان یکدست باشد؛ بلکه باید در طول داستان عاشقانه فراز و نشیب‌هایی وجود داشته باشد تا خواننده از مطالعه رمان احساس خستگی نکند و یا به عبارت دیگر موضوع باید غافلگیر کننده باشد تا خواننده با مطالعه هر بخش از کتاب بیشتر به مطالعه بخش‌های دیگر علاقه مند شوند.

سخن پایانی

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی از دیدگاه خوانندگان را در انتشارات آذر باد بررسی کردیم تا اگر مایل به خرید کتاب رمان ایرانی بسیار ایده آل هستید، بدانید که رمان های عاشقانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند.