رمان فانتزی جادوگری
بهترین کتاب های رمان فانتزی جادوگری

در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به برخی از محبوب‌ترین کتاب‌های رمان فانتزی جادوگری در تمام دوران، از جمله برخی از آنها که نسخه‌های جدید هستند و برخی دیگر که سال‌ها در دسترس هستند. ما همچنین برخی از محبوب‌ترین زیر ژانرهای ژانر فانتزی را پوشش خواهیم داد تا بتوانید برای خرید کتاب رمان مناسب با سلیقه خود را پیدا کنید.

کتاب رمان فانتزی جادوگری چگونه کتابی است؟

بارزترین نوع رمان فانتزی جادوگری رمانی است که در آن شخصیت اصلی یک جادوگر است. این منطقی است؛ زیرا جادوگران بخشی جدایی ناپذیر از این ژانر هستند و صدها سال است که بوده‌اند.

رمان های فانتزی کتاب‌هایی هستند که حاوی عناصر رئالیسم جادویی یا جادوی ماورای طبیعی هستند. اینها عبارت‌اند از فانتزی بالا، شمشیر و جادو، فانتزی شهری و فانتزی معاصر.

کتاب رمان فانتزی جادوگری چگونه کتابی است؟

رمان‌های فانتزی را می‌توان در هر دوره زمانی و اغلب حاوی عناصری از تاریخ یا اساطیر است. برخی از نویسندگان محبوب رمان های فانتزی عبارت‌اند از J.R.R. تالکین، جورج آر آر مارتین، نیل گیمن و تری پرچت.

ژانر فانتزی امروزه یکی از بزرگ‌ترین انواع ژانر کتاب است. می‌توانید رمان‌های فانتزی را در هر کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی آنلاین از جمله انتشارات آذرباد و همچنین در کتابخانه‌ها و مدارس پیدا کنید.

بهترین رمان های فانتزی جادوگری

جادوگری دنیایی از جادو، رمز و راز و خطر است، اما همچنین جایی است که رؤیاها به حقیقت می‌پیوندند و عشق می‌تواند همه چیز را تسخیر کند. اگر علاقه مندید این ژانر را برای خود امتحان کنید، در اینجا تعدادی از محبوب‌ترین رمان های فانتزی جادوگری برای شروع شما آورده شده است.

بهترین رمان های فانتزی جادوگری

ساعت جادوگری اثر آن رایس

ساعت جادوگری (انگلیسی: The Witching Hour) رمانی از نویسنده آمریکایی آن رایس است که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. این اولین کتاب از مجموعه جادوگران مایفر است.

این رمان داستان سه نسل از جادوگران را روایت می‌کند که در نیواورلئان زندگی می‌کنند: روآن میفر، مادرش مری بث و مادربزرگش الیزابت. این جزئیات زندگی آنها را شرح می‌دهد؛ زیرا آنها با قدرت تله پاتی و تله حرکتی بزرگ می‌شوند و متوجه می‌شوند که آنها جادوگر هستند.

کتاب رمان فانتزی ساعت جادوگری

این رمان یکی از اولین معرفی‌های من به داستان‌های جادوگری و خون‌آشام بود، بنابراین جایگاه ویژه‌ای در قلب من دارد حتی اگر دیگر لزوماً یکی از محبوب‌ترین رمان‌های من نباشد.

اگر می‌خواهید فضایی معتبر در نیواورلئان داشته باشید یا اگر به دنبال مقدمه‌ای برای کار رایس هستید، قبل از پرداختن به عناوین چالش‌برانگیزتر مانند Interview With The Vampire یا The Vampire Lestat (هر دو نیز عالی) ارزش خواندن را دارد.

سیرک شب اثر ارین مورگنسترن

سیرک شبانه در یک جهان متناوب اتفاق می‌افتد که جادوگران در بازی‌های پیچیده‌ای از افسون و توهم با یکدیگر رقابت می‌کنند. این دو شخصیت اصلی را دنبال می‌کند: سلیا بوون و مارکو آلیسدایر که در یکی از این رقابت‌ها در سیرک مخفی خصوصی خود شرکت می‌کنند که فقط در شب باز می‌شود.

کتاب رمان فانتزی جادوگری سیرک شب

این کتاب مضامینی مانند عشق، اشتیاق، وفاداری و عزم را از طریق خط داستانی و شخصیت‌های توسعه‌یافته‌اش بررسی می‌کند. همچنین دارای ترکیب جالبی از رئالیسم جادویی در روایت خود است که آن را به خواندنی جذاب تبدیل می‌کند!

جادوگران اثر رولد دال

کتاب جادوگران یکی دیگر از بهترین رمان فانتزی جادوگری است. کتاب دال در مورد جادوگران انگلستان یک کتاب کلاسیک تمام دوران است. داستان چهار کودک را دنبال می‌کند که وقتی پدر و مادرشان در یک تصادف رانندگی کشته می‌شوند، برای زندگی با مادربزرگشان به انگلستان فرستاده می‌شوند.

بچه‌ها متوجه می‌شوند که مادربزرگشان یک جادوگر است و او قصد دارد آنها را نیز به جادوگر تبدیل کند. اما آنها نمی‌خواهند جادوگر باشند، بنابراین مأموریتی را آغاز می‌کنند تا او را از طلسم بازدارند.

این کتاب پر از شخصیت‌های سرگرم کننده و توصیف‌های عالی از طلسم‌های جادویی است. اگر به دنبال چیزی ساده و سرگرم کننده هستید، این کتاب مطمئناً خوشحال خواهد شد!

قلعه شیشه‌ای نوشته ژانت والز

این کتاب داستان ژانت والز را روایت می‌کند که در فقر با پدری غیرمسئول که به الکل و مواد مخدر معتاد بود و مادری الکلی که در نهایت در هفت سالگی جینتس خانواده را ترک کرد، بزرگ شد.

رمان فانتزی جادوگری قلعه شیشه ای

ژانت داستان خود را از طریق خاطرات کودکی خود در حالی که با خواهر و برادرش در روستایی ویرجینیای غربی بزرگ می‌شد، جایی که والدین آنها در آن زندگی می‌کردند، تعریف می‌کند.

بهترین رمان های فانتزی جادوگری ایرانی

سحر و جادو ایرانی نوع خاصی از جادو است. نوعی جادو است که از قدیم‌الایام مورد استفاده ایرانیان بوده است.

در دنیای فانتزی، جادو در همه جا وجود دارد. اعم از اژدها، الف‌ها و کوتوله‌ها یا جادوگران، جادوگران و خون آشام‌ها، ماورای طبیعی را می‌توان به شکلی یا دیگری یافت. اما جادوی ایران چطور؟

اگر فولکلور ایرانی را وارد رمان فانتزی خود کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه داستان را تغییر می‌دهد؟ در زیر تعدادی از بهترین رمان های فانتزی جادوی ایرانی آورده شده است:

استاد اژدهای آبی

ارباب اژدهای آبی نوشته مجتبی میرزاده رمانی خیالی و سبک است که در ایران باستان اتفاق می‌افتد. داستان مرد جوانی به نام فرامرز را دنبال می‌کند که در حال آموزش برای جادوگری است. او به زودی متوجه می‌شود که اربابش به قتل رسیده است و باید نقش ارباب خود را برای نجات کشورش از شر نیروهای شیطانی به عهده بگیرد.

رمان فانتزی جادوگری ایرانی استاد اژدها

پسر ایرانی

فیلم پسر ایرانی اثر مری رنو درباره فتح ایران توسط اسکندر مقدونی است. شخصیت اصلی باگواس، خواجه‌ای است که به عنوان یکی از نزدیک‌ترین معتمدان و محافظان اسکندر خدمت می‌کند.

کتاب رمان فانتزی جادوگری پسر ایرانی

به این ترتیب، باگواس به طور مستقیم شاهد رفتار اسکندر با دشمنان و متحدانش است، از جمله کشتن برخی از مردم با دست خالی! این کتاب همچنین چگونگی تعامل فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر را در این دوره از تاریخ از طریق گفتگو و صحنه‌های اکشن بین شخصیت‌ها بررسی می‌کند.

در آخر

امیدواریم با مطالعه این مقاله با بهترین کتاب رمان فانتزی جادوگری آشنا شده باشید.

شما علاقه مندان به کتاب های فانتزی جادوگری می‌توانید برای خرید کتاب فانتزی مورد علاقه و مورد نظر خود در بخش فروشگاه اینترنتی انتشارات آذرباد کتاب خود را پیدا کرده و آن را تهیه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.